Baleto konkursas ALLEGRO 2013. Pranešimas spaudai

allegro-2013_1.jpg

Įrodyta – pradėti šokti baletą niekada nevėlu

2013 m. lapkričio 27 d., Vilnius

Išmokti šokti gali kiekvienas. Netgi – baletą. Tuo galės įsitikinti visi, apsilankę pirmajame baleto šokėjų festivalyje-konkurse „Allegro 2013“, kuriame susirungs beveik penki šimtai šio šokio mėgėjų.

Kai Neringai Kirklienei kilo mintis surengti festivalį-konkursą baleto šokėjams mėgėjams, ji net nesitikėjo tokio susidomėjimo. Iš viso į konkursą užsiregistravo arti pusės tūkstančio dalyvių, didžioji dauguma – iš Lietuvos, tačiau atsirado ir norinčių prisijungti baleto mėgėjų iš Latvijos. „Kalbėdavome su kitais šokių studijų vadovais, kad tokio konkurso reikėtų, o tokia reakcija įrodė, kad jis – tikrai reikalingas“, – džiaugiasi N.Kirklienė, savo vardo šokių mokyklos steigėja ir VŠĮ „LINEDANCE” direktorė.

Vienintelis reikalavimas konkurso „Allegro 2013” dalyviams – jie negali būti profesionalai. Lietuvoje jau vyko baleto konkursas, kuriame dalyvavo tiek jie, tiek mėgėjai, tačiau tuomet pastariesiems nelikdavo jokių vilčių lygiavertei kovai. „Visgi, negalime lyginti tų, kurie savo kūną ir įgūdžius treniruoja kasdien, nuo mažų dienų, ir tų, kas gali šokti tik laisvalaikiu“, – sako konkurso organizatorė N.Kirklienė, kviesdama profesionalius baleto šokėjus šįkart pabūti kitoje scenos pusėje ir į konkursą ateiti kaip žiūrovams.

Konkursas „Allegro 2013” išskirtinis ir tuo, kad amžius jo dalyviams – jokia riba. Vyriausioji dalyvių grupė – nuo 25 metų ir daugiau. „Balete virš 35 m. tai – senjorų amžius, bet turime užsiregistravusias net kelias tokias grupes“, – šypsosi N.Kirklienė.

Konkurso organizatorė pasakoja, kad suaugusieji dažniausiai nusprendžia mokytis šokti baletą taip tarsi kompensuodami sau už neįgyvendintas vaikystės svajones. „Kai kuriems neleido mokytis tėvai, bijodavo, kad tai trukdys mokslams. Tie, kurie augo sovietmečiu, žino, kad tuomet net norėdamas šokti tik kaip mėgėjas, negalėjai to daryti – visur reikėjo atitikti tam tikrus kriterijus. O dabar lietuviai jau supranta, kad baletą taip pat galima šokti ir mėgėjiškai, taip išreiškiant save. Tuomet nesvarbus nei amžius, nei svoris, reikia tik norėti šokti“, – pasakoja N.Kirklienė.

Tuo tarpu mažuosius šokėjus į baletą dažniausiai atvilioja romantiškas šio meno įvaizdis. Ypač – mergaites. „Jos pasipuošia pūstais rožiniais sijonėliais ir jaučiasi tarsi princesėmis, nori tuoj pat pradėti šokti“, – juokiasi šokių mokytoja. Tiesa, kai kuriems užsidegimas greitai praeina, kai patys pamato, kiek darbo tenka įdėti, norint pamatyti rezultatą. „Tačiau tie, kurių širdelėse tikrai dega meilė baletui, muzikai, šokiui – vėliau jie be to tiesiog nebegali gyventi“, – sako N.Kirklienė, prisipažindama, kad pastebėjusi visus duomenis profesionaliai karjerai turintį vaiką, pati pasiūlo tėvams pasvarstyti, ar nevertėtų jo vesti ten, kur ruošiami būsimi profesionalūs šokėjai.

Konkurso „Allegro 2013” organizatorė tikisi, kad šis konkursas žiūrovus papirks savo nuoširdumu. „Dalyviai labai intensyviai ruošiasi, dirba, tačiau labiau negu technines detales mes vertinsime emocinę išraišką. Komisija stebės, kaip šokėjai išreiškia savo idėjas, ar jiems pavyksta save atskleisti šokyje“, – išduoda N.Kirklienė.

Pati profesionalioje scenoje anksčiau šokusi ir jau daugiau nei du dešimtmečius kitus mokanti šokio paslapčių N.Kirklienė džiaugiasi, kad pasiryžusi organizuoti šį konkursą iškart sulaukė bendraminčių baleto mylėtojų pagalbos. Šokių reikmenų parduotuvės „Dance Makers“ direktorė Mika Frankaitė dalyviams įsteigė prizus, baleto primarijus Nerijus Juška pasisiūlė pabūti vertinimo komisijos nariu, prie jo prisijungė kiti baleto bei šiuolaikinio šokio profesionalai:  Neli Beredina, Talis Sils, Birutė Banevičiūtė, Vita Mozūraitė.. „Visi mes džiaugiamės, kai galime pabūti kartu su tais, kurie myli baletą. Be to, mes norime ugdyti jaunąją kartą, kad jie taip pat suprastų šio meno grožį ir taptų jei ne profesionaliais šokėjais, tai bent meną suprantančiais žiūrovais“, – sako N.Kirklienė.

Festivalis-konkursas „Allegro 2013” vyks lapkričio 30 d., šeštadienį, Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos šokio teatre. Pirmoje dalyje žiūrovai matys baleto šokėjų pasirodymus, o antroje dalyje galės stebėti šiuolaikinio ir modernaus šokio atlikėjus.

Daugiau informacijos:

Neringa Kirklienė
8 698 13428
www.sokiumokykla.eu

allegro-2013_1.jpg